Aktuality:

Ve spolupráci se sopranistkou Pavlínou Senić a "Vánočním domem" Karlovy Vary připravujeme natáčení vánočního CD. Kromě českých koled jsme pro Vás vybrali ty nejkrásnější vánoční melodie. Letošní vánoce tak budete moci trávit v hudební přítomnosti souboru Musica Festiva di Praga a Pavlíny Senić.


I letošní svatební sezona je ve znamení nových skladeb. Na našem repertoáru tak najdete oblíbené skladby Viva La Vida , C´est L´amour, One hand one heart, I love you till the end, Angels aj..


Píší o nás: http://www.zschodov.cz/..., http://www.ukoruny.net/....


Nejen vánoční koledy a pastorely rozezní prostory Konírny Jílovém u Prahy při advetním koncertě v sobotu 8.12.2012 v 18:00hodin. Jste srdečně zváni. Letáček.


Adventní odpoledne v sobotu 1.12.2012 od 13:00hodin v prostorách Autosalonu Nevecom Kladno - vánočně laděné odpoledne plné hudby, květin, svíček a překvapení. Letáček.


Přijměte srdečné pozvání na Advetní koncert v pátek 30.11.2012 v 17:00 hodin v kostele sv. Václava ve Mcelích. Výtěžek z dobrovlného vstupného bude věnován farnosti Mcely. Letáček.


Nové spojení unikátního bydlení a výtvarného umění - to je značka Richard Watzke - Musica Festiva di Praga vystoupí na slavnostní vernisáži dne 22.11.2012


Prohlédněte si nové fotky z vyprodaného koncertu ve Sloupu v Čechách, který jsme zahráli dne 7.7.2012. Děkujeme všem , kteří přijeli zdaleka i zblízka a těšíme se opět na viděnou. Galerie.


V rámci spolupráce se sopranistkou Pavlínou Senic´ vystoupí soubor Musica Festiva di Praga dne 17.5.2012 v kostele Svaté Rodiny Domova sv. Karla Boromejského.


V krásném prostředí Raisova sálu v Národním domě na Vinohradech jsme 14.3.2012 provedli více jak 200 dětí světem hudby vážně i nevážně při výchovném koncertě. Skvělé dětské publikum nás odměnilo svou pozorností i bouřlivým potleskem. Těšíme se zase příští školní rok.


Tradičně se na prahu nového roku pozdravili významní klienti a hosté TOP EXPO, v nádherných prostorách pražského Clam-Gallasova paláce.12. KONCERTU TŘÍKRÁLOVÉHO se účastnilo více než 200 významných hostů, účinkoval soubor Musica Festiva di Praga, který si jako doprovod zvolila operní pěvkyně sopranistka Pavlína Senić. Krátké, leč vřelé, novoroční projevy pronesli k hostům ministr dopravy pan Pavel Dobeš a primátor hl.m. Prahy pan Bohuslav Svoboda. Sbírka ve prospěch Domova sv. Karla Boromejského v Řepích vynesla krásných 24 750 Kč.


Dne 14. a 15.1. 2012 v rámci programu 2.ročníku Svatebního festivalu v Congress Hotelu Clarion Prague vystoupí i soubor Musica Festiva di Praga. Přijdte načerpat svatební inspiraci, nebo si jen tak poslechnout krásnou hudbu.


Ohlednutí za adventním časem 4.12.2011 vystoupil soubor Musica Festiva di Praga v rámci přímého přenosu tradičních "Adventních koncertů ČT". Spolu se sopranistkou Pavlínou Senić jsme provedli Biblickou píseň č.10 A. Dvořáka. Náš záznam začíná na 21 minutě a 45 vteřině (Odkaz).


Stránky souboru už i na Google+


Svatební videoklip Musica Festiva di Praga - dne 29.9.2011 v krásných prostorách romantického zámku poblíž Prahy - Chateau Mcely, kde pravidelně doprovázíme svatební obřady, vznikl tento svatební videoklip. Styling - Romana Čížková (Svatební studio Anet), kamera - Zdeněk Šedivý.


Zajímá Vás , které svatební skladby patří mezi nejoblíbenější. Inspiraci pro Vás připravila Musica Festiva di Praga a najdete ji v přiloženém článku.


Dne 15.10. 2011 soubor Musica Festiva di Praga vystoupil na koncertě duchovní hudby v kostele Sv. Václava v Sýčině. Na koncertě s výběrem z poezie vystoupila i herečka paní Valerie Zawadská. Fotografie z koncertu najdete ve fotogalerii


Nové PROMO fotografie - foto Milan Gattringer, styling Nikola Miláčková


Stránky souboru na Facebooku


Byli jsme při tom ...


Výchovné koncerty

Výchovné koncerty jsou koncipovány tak, aby i těm nejmenším přiblížily krásu klasické hudby. Jednotlivé hudební ukázky jsou citlivým způsobem prokládány mluveným slovem. V závislosti na věku posluchačů přibližujeme nejen historická data jednotlivých období, ale také zajímavosti ze života skladatelů a jejich tvorby. Délka koncertu je na dohodě s pořadatelem.

Jednotlivé ukázky programů:

„Na slovíčko, pane Mozarte !“

Program tohoho výchovného koncertu je zaměřen na průřez slohovými obdobími od renesance, baroka, klasicismu, romantismu až po moderní období. Na hudebních ukázkách, které zahrnují skladby známých autorů (W. A. Mozart, J. S. Bach aj.), mohou děti sledovat vývoj hudebních slohů. V závěru koncertu je pro děti připraven malý hudební kvíz. Program je vhodný pro 1. a 2. stupeň ZŠ.

„Slavné operní maličkosti“

Program zavede posluchače do tajemství operního umění. Představíme dětem árie ze slavných oper, např. W. A. Mozarta – Kouzelná flétna, G. Verdi –Trubadúr, G. Bizet – Carmen nebo G. Gershwin – Porgy a Bess. Součástí programu je povídání o zajímavostech ze světa opery. Program je vhodný pro 1. a 2. stupeň ZŠ.

„Kdyby tisíc fléten“

K tomuto programu je přizván jako host flétnista Václav Martin Sýkora a jak z názvu napovídá, je náplní koncertu představit v hudebních ukázkách nejen všechny druhy zobcových fléten (sopraninová, sopránová, altová, tenorová a basová), ale také flétnu příčnou, pikolu nebo méně známé flétny basovou, irskou nebo mexickou. Program je vhodný pro 1. a 2. stupeň ZŠ.

„Světem hudby vážně i nevážně“

I na klasické nástroje mohou být interpretovány skladby, které jsou známé spíše z filmů nebo muzikálů. Tento výchovný koncert je toho ukázkou. Vedle klasického koncertního repertoáru zazní i melodie z filmu „Black Orpheus“, „Forrest Gump“, skladby G. Gershwina, nebo „Yesterday“ od Beatles. Program je vhodný pro 2. stupeň ZŠ a střední školy.

„Aj, radost velikou zvěstuji vám“

Tento výchovný koncert je vhodný v předvánočním období. V programu zazní staročeské barokní koledy, vánoční pastorely moravských a českých kantorů (J. J. Ryba, J. Hataš, J. Michalička aj.), ale také ukázky vánočních tradicionálů ze Španělska, Itálie, Portugalska, Irska nebo Anglie. Program je vhodný pro 1. a 2. stupeň ZŠ.

Kontakty: Gabriela Plachá +420777552226, Pavel Kloub +420774806560, kontakt@musicafestiva.eu | nahoru